Urząd Gminy Baboszewo

Odnośniki

Aktualności - 2021 r.

Treść strony

 • NFZ_MAMMOBUS_1200x900

 

 • SKM_C300i210728091700

 

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok

 • Komunikat...
 • Komunikat...

 

II etap kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”

 • infografika BZB bezpieczeństwo w 3 krokach
 • infografika BZB korzyści z konta
 • infografika BZB ogólna

 

 • -

 

 • SKM_C300i210719142400

 

 

NIEKORZYSTNE ZJAWISKA ATMOSFERYCZNE - 2021 R.

 • Scan20210719153210_001

 

XIII EDYCJA KONKURSU NA PRACE DOTYCZĄCE POLSKIEGO ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH „POLSKA WIEŚ – DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ”

 • ogłoszenie_konkurs_Polska_Wieś_XIII

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XIII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W ramach konkursu Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach:

Prace naukowe (m.in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;

Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

 

Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. Nagrodzone prace będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar.

Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2021 r.

Konkurs obejmuje prace o bardzo szerokiej tematyce. We wcześniejszych edycjach nagradzane były prace z zakresu historii, kultury, ekonomii, socjologii, nauk przyrodniczych i rolniczych. Warunkiem jest jedynie powiązanie tematyczne z obszarami wiejskimi.

 


 

 • Bez nazwy
 • MZW_1420_BG_20210630053929820

 

 • Zasady_2018

 

 • RCB_BEZP_WODA-POPR

 

 • Bez tytułu
 • 214373398_1917582098397297_7729589295082039497_n
 • 216800341_1917582065063967_5006765988459765247_n
 • dobry-start

Informujemy, od 1 lipca br., zgodnie z wprowadzonymi zmianami do programu "Dobry start" zmienią się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia dobry start.

Począwszy od najbliższego roku szkolnego 2021/2022, świadczenie dobry start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych - w miejsce gminnych i powiatowych organów właściwych - zapewniając w pełni zautomatyzowany proces obsługi programu "Dobry start".

Według nowych zasad, wnioski o świadczenie dobry start będzie można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.

,,Z POWER-em zbuduj własną ścieżkę kariery''

 • plakat-_1_

 

Informujemy, że w wyniku awarii nastąpi przerwa w dostawie wody w Cieszkowie Starym do godz. 17.00. Obecnie trwa usuwanie awarii.

 • Bez tytułu

NIE dla AFS

 • Scan20210617151524_001

 

Pielęgnowanie wartości kulturalnych Województwa Mazowieckiego poprzez wsparcie działań Orkiestry Dętej

 • plakat do druku BOM-1

 

 • Plakat MAMMOGRAFIA ATTIS podglad

Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy ATTIS Sp. z o. o. uprzejmie informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnej mammografii w ramach Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi wśród mieszkanek województwa mazowieckiego.

Z bezpłatnego badania mammograficznego oraz edukacji w zakresie samobadania piersi mogą skorzystać mieszkanki Mazowsza w wieku 40-49 lat.

Projekt jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Mammografia jest nieinwazyjną metodą badania piersi z wykorzystaniem promieni rentgenowskich. Do mammografii nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

Pracownia Mammografii Centrum ATTIS dysponuje nowoczesnym aparatem cyfrowym zakupionym w 2019 r. Do głównych zalet tego aparatu należy bardzo niska dawka promieniowania, wysoka czułość i dokładność badań oraz gwarancja komfortu dzięki regulacji ucisku głowicy na powierzchni piersi.

Wczesne wykrycie choroby pozwala na jej wyleczenie. Jeśli w trakcie badania okaże się, że w piersi znajduje się jakakolwiek zmiana, proszę pamiętać, że im jest ona mniejsza i wcześniej wykryta, tym łatwiejsza do wyleczenia.  

Czekamy na Panie w przychodni Centrum ATTIS w Warszawie przy ul. Górczewskiej 89.

Prosimy o umówienie terminu badania w Rejestracji ZDROWIE KOBIETY osobiście lub telefonicznie pod numerem 22 321 12 98.


 

Nabór wniosków o dotację na "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej - II etap" z terenu gminy Baboszewo

 • informacja-o-naborze

 

 • LOGO Alzheimer - rozumiem - wspieram
 • 0001
 • 0002

 

 • NFZ_MAMMOBUS_640x960

 

Mammografia w mammobusie! Mamo! Mamo! Mammobus!

Zapraszamy do udziału w akcji Mamo! Mamo! Mammobus!

Przyjdź i wykonaj mammografię w mammobusie.

W dniach 24-30 maja 2021 r. mammobusy odwiedzą na Mazowszu piętnaście powiatów: ciechanowski, legionowski makowski, miński, mławski, nowodworski, ostrołęcki, ostrowski, otwocki, pruszkowski, pułtuski, m. st. Warszawa, węgrowski, wołomiński i wyszkowski.

Pełen harmonogram postoju mammobusów, który jest na bieżąco aktualizowany dostępny jest na stronie:

http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/harmonogram-postoju-mammobusow/

🔴 Czym jest mammografia?

☑️ to badanie rentgenowskie, proste, krótkie i nieinwazyjne;

☑️ umożliwia rozpoznanie zmian patologicznych i nowotworowych w piersi;

☑️ jest bezpłatna, nie wymaga skierowania i nie ma znaczenia adres zamieszkania pacjentki;

☑️ wykonywana w mammobusie w żadnym stopniu nie odbiega standardem od badania w placówce stacjonarnej.

🔴 Dla kogo?

☑️ Z badań mammograficznych w ramach programu profilaktyki raka piersi mogą skorzystać wszystkie ubezpieczone kobiety w wieku 50-69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie korzystały z tego programu i nie chorowały na raka piersi.

🔴 Co zabrać ze sobą na badanie?

☑️ dokument tożsamości potrzebny przy rejestracji;

☑️ okulary będą potrzebne przy wypełnianiu ankiety (dotyczy osób z wadą wzroku);

☑️ zdjęcie i opis poprzedniego badania, jeżeli mammografia wykonywana jest po raz kolejny. Pomoże to lekarzowi zinterpretować wynik, a w wielu przypadkach pozwala uniknąć wykonywania dodatkowych badań.

🔴Jak przygotować się do badania?

☑️Do mammografii nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

☑️Warto nie zakładać biżuterii na szyję oraz ubrać się wygodnie, ponieważ konieczne będzie rozebranie się do pasa.

☑️W dniu badania na umytą skórę nie należy stosować dezodorantu z talkiem, balsamu ani kremu.


 

"ĆWICZENIE RENEGADE - w dniach 17 - 21 maja 2021 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza"


 

Monitoring gatunków i siedlisk przyrodniczych

XX edycja Programu Stypendia Pomostowe 2021/2022 Segment IA z udziałem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa


 

Możemy ubiegać się o dodatkowe fundusze dla mieszkańców!!!

Zapraszamy potencjalnych beneficjentów z obszaru LGD-Przyjazne Mazowsze (gminy: Baboszewo, Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk, Raciąż, Miasto Raciąż, Miasto i Gmina Sochocin, Załuski) do konsultacji dotyczących wykorzystania dodatkowych środków i zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju.

Do dyspozycji mamy 565 000 EURO co przy przeliczeniu po 4 EURO daje kwotę 2 260 000 zł.

LGD ubiegając się o podwyższenie środków finansowych na wsparcie realizacji operacji w ramach LSR zobligowana jest do przeznaczenia co najmniej 35% tych środków na przedsięwzięcie dotyczące wsparcia rozwoju przedsiębiorczości w zakresie podejmowania działalności gospodarczej (premia na rozpoczęcie działalności gospodarczej).

LGD wraz z wnioskiem o zwiększenie środków finansowych na wsparcie realizacji operacji w ramach LSR przedstawia propozycję nowego planu działania LSR, w którym aktualizowany jest budżet LSR oraz terminy osiągania dodatkowych wskaźników do osiągnięcia za pomocą planowanych dodatkowych środków w LSR.

Szczegółowe informacje oraz fiszka projektowa znajdują się na naszej stronie internetowej: http://lgdpm.pl/index.php?option=com_content&view=article...

Państwa propozycje będą podstawą do podjęcia decyzji o podziale środków, dlatego liczymy na aktywne włączenie się do konsultacji.

Możemy razem zdecydować w jaki sposób zostaną wykorzystane dodatkowe fundusze.

 

Fiszkę projektową prosimy przesłać do 15 maja br. na adres: biuro@lgdpm.pl

 • 3014

 


 

 • Bez tytułu

Wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI) na Mazowszu – apel Wojewody

 


 

 • ZARZĄDZENIE-NR-ORG.120.26.2021

 


 

Informacja o przejęciu obsługi połączeń kierowanych na numer alarmowy 998 przez centra powiadamiania ratunkowego z terenu województwa mazowieckiego.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie informuje o przejęciu obsługi połączeń kierowanych na numer alarmowy 998 przez centra powiadamiania ratunkowego z terenu województwa mazowieckiego.

26 maja 2021 roku od godziny 12.00 nastąpi przejęcie połączeń z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku (KP PSP Płońsk) do Centrum Powiadomienia Ratunkowego w Radomiu (CRP Radom). W związku z tym osoby przebywające na terenie powiatu płońskiego, które zadzwonią na numer alarmowy 998, zostaną automatycznie przekierowane do CRP Radom. Numer 998 będzie w dalszym ciągu aktywny. Zmiana dotyczy miejsca odbioru zgłoszenia. Centra Powiadamiania Ratunkowego to system, który przyjmuje zgłoszenia alarmowe, weryfikuje je, a następnie angażuje właściwe służby ratownicze. Dzięki temu pomoc dotrze szybciej do osób potrzebujących i poszkodowanych.

drukuj (Informacja o przejęciu obsługi połączeń kierowanych na numer alarmowy 998 przez centra powiadamiania ratunkowego z terenu województwa mazowieckiego.)

 • autor: Ilona Siejka, data: 2021-04-22
 • porady_spisowe_-_osoby_starsze_

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat KRUS wypadkom zapobiegamy" - WYNIKI

 • KRUS

List do mieszkańców

 • Bez tytułu

Nowa Perspektywa 2021-2027

 • Wysluchania-trescinformacji_nowaperspektywa2021-2027_Page_1
 • Wysluchania-trescinformacji_nowaperspektywa2021-2027_Page_2

 

Kursy Języka Angielskiego

 • Baboszewo - informacja na stronę (2) (2)

 

Zmiana strefy ASF - strefa żółta

 • SKM_C300i210402092200
 • depositphotos_41868535-stock-photo-easter-eggs-with-tulips
 • plakat_a3_emeryci

 

 • SKM_C300i210331130600

 

 • ulotka PD-1

 

 • grafika na A4

 

Funkcjonowanie Gminnej Biblioteki Publicznej w Baboszewie

 • SKM_C300i210316090900

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

 • Material promocyjno-informacyjny

 

 • 15-28 marca

 

Rekrutacja do programu ABSOLWENT dla osób niepełnosprawnych

 • Grafika do ogloszenia_posta
 • Ogloszenie na strone_Page_1
 • Ogloszenie na strone_Page_2

 

ZUS e-wizyta oraz ubankowienie

 • grafika Bezpiecznie, zdrowo, bezgotowkowo PION
 • Plakat e-wizyta i rezerwacja

 

 • Scan20210301130530

 

 • -
 • -

 

Informacja Inspekcji Weterynaryjnej w Płońsku w sprawie grypy ptaków u ptaków dzikich w 2021 r.

 • PIW 1
 • PIW 2
 • PIW 3
 • grafika Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo PION

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Osobisty rachunek bankowy to coraz powszechniejsze udogodnienie.

Dzięki niemu w szybki i wygodny sposób można otrzymać świadczenie, zapłacić rachunki czy zrobić zakupy. Dodatkowo te elektroniczne narzędzia zapewniają bezpieczeństwo finansowe, osobiste i zdrowotne, co jest szczególnie ważne właśnie teraz – w czasie pandemii.

Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!

Korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej nie musi być trudne.

Co daje Ci konto w banku

 • Możesz otrzymywać na nie świadczenia z ZUS. Nie musisz więc czekać co miesiąc na listonosza. Twoje konto w banku jest chronione hasłem, więc Twoje pieniądze są tam bezpieczne.
 • Wypłacisz swoje pieniądze (całość świadczenia lub część) w najbliższym bankomacie albo w banku. Możesz również robić przelewy przez internet. Jest bezpieczniej, gdy nie trzymasz gotówki w domu.
 • Nie potrzebujesz nosić ze sobą gotówki, bo w sklepie możesz zapłacić kartą. W ten sposób zmniejszasz ryzyko, że ktoś ukradnie Ci pieniądze.
 • Zapłacisz rachunki i zrobisz zakupy przez internet. Nie musisz więc wychodzić z domu, żeby załatwić codzienne sprawy.
 • Możesz łatwo sprawdzać w banku, ile pieniędzy już wydałeś i na co, ile Ci jeszcze zostało. Z pomocą banku możesz również oszczędzać i inwestować swoje pieniądze.

Z kontem w banku jesteś bezpieczny

 • Jeśli korzystasz z rachunku bankowego, chronisz swoje zdrowie w czasie pandemii. Wiele spraw możesz załatwić bez wychodzenia z domu – unikniesz osobistego kontaktu z innymi ludźmi, np. podczas odbierania świadczenia lub robienia zakupów. Możesz płacić kartą, więc zmniejszasz ryzyko zakażenia wirusami i bakteriami, które są na pieniądzach.
 • Jeśli trzymasz swoje pieniądze na koncie bankowym, a nie w domu, nie narażasz się na oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”. Jeżeli nie nosisz przy sobie gotówki, nie musisz obawiać się kieszonkowców w komunikacji miejskiej.

Jak założysz konto bankowe

Zapytaj w najbliższym banku o „podstawowy rachunek bankowy”. Tę usługę proponuje już wiele banków. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego banki proponują taki rodzaj konta, możesz obejrzeć film w internecie „Bankowość dla każdego: Odc. 2 - Bankowość dla Seniorów” (link do strony zewnętrznej).

 

 

Jak zmienisz sposób wypłaty świadczeń w ZUS   

Jeśli chcesz, abyśmy wpłacali Twoje świadczenie na Twoje konto bankowe, zgłoś nam to we wniosku o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce.

Możesz to zrobić na dwa sposoby.

W naszej placówce. Pomożemy Ci wypełnić wniosek EZP (wniosek o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce).  Możesz go wypełnić w domu i złożyć go w najbliższej naszej placówce lub wysłać pocztą.

Przez internet. Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

O czym musisz pamiętać, gdy korzystasz z konta bankowego przez internet

 • Hasło do konta bankowego przechowuj w bezpiecznym miejscu i nikomu go nie pokazuj.
 • Gdy robisz zakupy albo załatwiasz jakąś sprawę przez internet, bardzo uważaj, jakie swoje dane osobowe podajesz i komu.
 • Nigdy nie klikaj w nieznane linki i nie otwieraj wiadomości od nieznanych nadawców. Mogą one zawierać niebezpieczne oprogramowanie (np. wirusy).
 • Zainstaluj program antywirusowy na urządzeniu, z którego korzystasz (komputer, tablet), albo poproś o to kogoś bliskiego.

 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.                                                                                                                            

 • Bez tytułu
 • plakat - szkolenie-10.02.21

Informacje o naborze

 • azbest

NABÓR KANDYDATÓW NA RACHMISTRZÓW SPISOWYCH

 • Bez tytułu

Dnia 25 stycznia 2021 r., na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz.U. poz.1775, z późn.zm.) - zwany dalej NSP 2021.

Pan Bogdan Janusz Pietruszewski - Gminny Komisarz Spisowy w Baboszewie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych
z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021.

 

Więcej informacji można uzyskać poprzez wejście w link:

NABÓR KANDYDATÓW NA RACHMISTRZÓW SPISOWYCH

 


 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zachęcamy do korzystania z KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
interaktywnego narzędzia, które daje każdemu możliwość
wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie. Jest to intuicyjna
i powszechnie dostępna aplikacja , która umożliwia wskazanie Policji
występujących zagrożeń w miejscu zamieszkania zarówno z
wykorzystaniem komputerów, jak i urządzeń mobilnych.
Pobranie aplikacji na telefon umożliwia korzystanie z niej w sposób
praktycznie nieograniczony. Naniesienie zagrożenia jest możliwe
niezależnie od tego gdzie się znajdujemy,  w drodze do pracy, do domu,
 czy na zakupy. Zachęcamy do pobrania KMZB na swój telefon i
korzystania z tej formy kontaktu z Policją. Sposób ten, w obecnej
sytuacji epidemicznej, jest w 100% bezpieczny, gdyż nie wymaga
osobistego przybycia do jednostki organizacyjnej Policji, ani kontaktu z innymi osobami.
Wskazane na mapie zagrożenia są weryfikowane i sprawdzane przez
policjantów. W przypadku potwierdzenia uzyskanej poprzez mapę
informacji, funkcjonariusze podejmują interwencje i odpowiednie
działania, celem eliminacji zagrożenia.

Przypominamy, że w pilnych przypadkach wymajhających natychmiastowej  interwencji policji należy kontakować się bezpośrednio z dyżurynym pod numerami alarmowymi 997 lub 112

 • MKZB-plakat-A2 (1)

Prośba o wypełnienie ankiety

Zwracamy się do Państwa  z uprzejmą prośbą o wypełnienie internetowej, anonimowej ankiety dotyczącej funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania - Przyjazne Mazowsze.  INFORMACJE Z ANKIET POZWOLĄ NAM JESZCZE TRAFNIEJ DOBIERAĆ METODY PRZEKAZYWANIA INFORMACJI DLA PAŃSTWA JAK RÓWNIEŻ ZWIĘKSZĄ JAKOŚĆ PROWADZONYCH DZIAŁAŃ PRZEZ LGD - PRZYJAZNE MAZOWSZE. Ankiety zostały opracowane na potrzeby prowadzenia ewaluacji, której wyniki zostaną wykorzystane także do sporządzania corocznych sprawozdań z realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju.

Ankieta (link poniżej)

https://omikronbadania.pl/questo/w.php?a=706dabd4&&b=9c3f1210c68&&c=9ac7ead8

 

Zarząd LGD - Przyjazne Mazowsze

Banery

Stopka

 • -

Kliknij aby sprawdzić
jak dojechać!

Urząd Gminy Baboszewo
ul. Warszawska 9A, 09-130 Baboszewo
tel. /23/ 6611091-92, fax. /23/ 6611071
e-mail:urzad@gminababoszewo.pl 

NIP: 567-147-06-52 REGON: 000533593

NUMER KONTA
Bank Spółdzielczy w Płońsku Oddział w Baboszewie 
57 8230 0007 0005 6300 2000 0001

 • Herb
Link - Unia Europejska