Urząd Gminy Baboszewo

Odnośniki

Aktualności - 2021 r.

Banery

  • Program czyste powietrze
  • Projekt dostępna szkoła
  • Projekt cyfrowa gmina
  • Transport door to door

Treść strony

Wójt Gminy Baboszewo ogłasza nabór na członków Komisji Konkursowej, powołanej w celu opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ogłoszonym w dniu 23 grudnia 2021r. na wsparcie realizacji zadań z zakresu pożytku publicznego w 2022r w obszarze upowszechniania kultury fizycznej wsród mieszkańców gminy Baboszewo w zakresie piłki nożnej. Więcej informacji pod linkiem:

Rok 2022 | BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ Urzędu Gminy w Baboszewie (gminababoszewo.pl)


 

Informujemy, że dyżury Przewodniczącego Rady Gminy w roku 2022 pełnione będą w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godzinach 14-15. 

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Baboszewo w 2022 r.

  • Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Baboszewo w 2022 r.
  • Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Baboszewo w 2022 r.
  • Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Baboszewo w 2022 r.
  • Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Baboszewo w 2022 r.

 

Związek Banków Polskich przekazuje ulotki informacyjne dotyczące przeciwdziałaniu przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości oraz systemie zastrzegania kart.
Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych www.dokumentyzastrzezone.pl oraz www.zastrzegam.pl
  • Ogłoszenie
  • Utrata Dokumentów
  • Zarządzenie
  • szkolenie przedsiębiorczość 12.2021
  • Konkurs dla kół gospodyń wiejskich
Gmina Baboszewo w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu” 
➡ Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”
➡ Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”
W ramach projektu Szkoła Podstawowa w Mystkowie otrzyma pakiet sprzętu w postaci:
✅ zestawów komputerowych,
✅ laptopów,
✅ drukarek,
✅ urządzenia wielofunkcyjnego,
✅ projektora multimedialnego,
✅ monitora interaktywnego,
✅ pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną.
Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie 
  • Badanie kontrolne w NSP 2021

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym 2021 - co to oznacza dla Ciebie?

Zasadnicza część spisu powszechnego zakończyła się 30 września. To jednak nie koniec prac spisowych – przed nami jeszcze badanie kontrolne, które potrwa od 12 do 24 listopada. Obejmie ono w skali kraju losowo wybrane 100 tys. mieszkań, a jego celem będzie ocena jakości danych pozyskanych podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Udział w tym badaniu jest obowiązkowy i równie ważny, co w samym spisie!

  • Związek Banków Polskich

Co zrobić w przypadku utraty dokumentów?

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji związanych z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych.

  • Utrata Dokumentów

 

  • plakat_a3_badanie_kontrolne_nsp_2021
  • plakat 11. 11

Informacja o przystąpieniu do opracowania

Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych

na terenie gminy Baboszewo na lata 2022-2026

 

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Baboszewo zwracamy się z prośbą do mieszkańców Gminy Baboszewo o udział w badaniu ankietowym. Badanie ankietowe jest anonimowe i trwa do 10 listopada 2021r.

Dyżur Przewodniczącego Rady Gminy w listopadzie odbędzie się 18.11.21 r. w godz. 14.00 - 15.30

Konsultacje projektu uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego zmieniającej uchwałę w sprawie „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok”

  • Komunikat_konsultacje_ Uchwała _zmiana_Program_współpracy_na_2022_Page_1
  • Komunikat_konsultacje_ Uchwała _zmiana_Program_współpracy_na_2022_Page_2
  • zal. nr 2_Formularz_konsultacji_Program_współpracy_zmiany_2022 (1)_Page_1
  • zal. nr 2_Formularz_konsultacji_Program_współpracy_zmiany_2022 (1)_Page_2

 

Nowe dowody osobiste z drugą cechą biometryczną od 7 listopada 2021 roku.

  • Nowe dowody osobiste z drugą cechą biometryczną od 7 listopada 2021 roku.

 

  • Zarządzenie-Nr-ORG.120.40

Wielkoobszarowa Inwentaryzacja Stanu Lasu w kraju w latach 2020-2024

Wojewoda Mazowiecki informuje, że w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całego kraju, rozpoczęło się wykonanie- w cyklu 5 letnim- opracowania pod nazwą: Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2020-2024. 

  • Wielkoobszarowa Inwentaryzacja Stanu Lasu w kraju w latach 2020-2024
  • Ulotka (1)
  • Ogłoszenie naboru na powietrzne pompy ciepła do podgrzewania wody użytkowej
  • Plakat_Konkurs_Mazowieckie_Barwy_Wolontariatu

Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłosił XI edycję konkursu ”Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Konkurs organizuje Województwo Mazowieckie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Celami tego Konkursu są: popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw dążących do podniesienia prestiżu wolontariatu, poszerzenie wśród mieszkańców Mazowsza wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresu pracy wolontariuszy, a przede wszystkim zachęcanie mieszkańców Mazowsza do podejmowania aktywności wolontariackiej.

W tym roku Laureaci będą wybierani w następujących kategoriach:

    1. wolontariat indywidualny;

    2. wolontariat grupowy;

    3. wolontariat w szkole lub przedszkolu;

    4. wolontariat seniorów;

    5. kategoria specjalna - wolontariat w celu przeciwdziałania epidemii Covid-19.

Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy od 1 do 30 września br.

  • Bezpłatne konsultacje w ramach mobilnego punktu informacyjnego
 

Rowerzyści zaliczają się do grupy niechronionych uczestników ruchu. Wsiadając na rower powinniśmy o tym pamiętać i zawsze przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa.

Rowerzyści, tak jak i kierujący pojazdami oraz piesi, zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania przepisów obowiązujących w ruchu drogowym.

Pamiętajmy, że:

  • rowerzyści powinni korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się poruszają. W przypadku braku drogi rowerowej można poruszać się poboczem lub jezdnią;

  • jeśli przewozimy dziecko do lat 7, to tylko i wyłącznie, kiedy jest ono umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę;

  • korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy: opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem, szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów dozwolony jest z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brak jest wydzielonej drogi dla rowerów, warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła);

  • rowerzyści, którzy korzystają z chodnika lub drogi dla pieszych, są obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

    Należy pamiętać, że:

  • Dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania rowerem jest karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T – w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat. Po ukończeniu 18. roku życia dokument taki nie jest wymagany.

  • Osoba w wieku do 10 lat kierująca rowerem pod opieką osoby dorosłej porusza się po drogach na zasadach ruchu pieszych.

Rower powinien posiadać odpowiednie wyposażenie i być sprawny technicznie. Bardzo istotne jest oświetlenie. Polskie prawo reguluje to jasno. Jeżdżąc w dzień, należy posiadać tylne oświetlenie odblaskowe w kolorze czerwonym. W trakcie jazdy po zmroku dochodzi jeszcze przednie oświetlenie białe lub żółte oraz tylne czerwone. Sam rower powinien być przygotowany do jazdy, a najważniejsze jest sprawdzenie hamulców. Musi mieć też na wyposażeniu dzwonek.

Ważne jest, aby zarówno rowerzyści, jak i pozostali kierujący, pamiętali o respektowaniu zasad związanych z pierwszeństwem przejazdu. Sygnalizowanie z wyprzedzeniem zamiaru wykonania manewru, także ma duży wpływ na bezpieczeństwo.

Kierowców przestrzegamy, aby podczas wyprzedzania rowerzysty zachowywali szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp. Odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.

Aktualnie w przepisach dotyczących ruchu rowerów nie ma zapisów dotyczących kasków ochronnych ani kamizelek odblaskowych. Pamiętajmy jednak, że zakładając kask chronimy głowę – część ciała najbardziej narażoną na urazy. Kamizelka odblaskowa, szelki odblaskowe, opaski, ułatwiają dostrzeżenie rowerzysty przez kierowcę, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o respektowanie przepisów ruchu drogowego oraz o wzajemny szacunek.

Źródło: BRD KGP/www.policja.pl

Informacja!

Wójt Gminy Baboszewo informuje hodowców trzody chlewnej o możliwości skorzystania z bezpłatnych konsultacji dot. stosowania nowych zasad bioasekuracji w zwalczaniu ASF w związku z opublikowaniem rozporządzenia wykonawczego Komisji UE 2021/65 z dnia 07.04.2021 r. ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń, a w szczególności tworzenia planów bezpieczeństwa biologicznego dla gospodarstw.
Konsultacje odbywają się w każdą środę w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Płońsku, ul. zajazd 4, 09-100 Płońsk, w godzinach 14:00 - 15:30.

Audyt Krajobrazowy Ankieta MBPR

W imieniu Pana Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego przekazujemy ankietę z prośbą o udzielenie Przez Państwa odpowiedzi na zawarte w niej pytania. 

Ankietę można wypełnić elektronicznie pod adresem - https://forms.gle/V6y7qRxFzyFBw3dg6 

lub poprzez wydrukowanie poniżej udostępnionej akiety i wysłaniu skanu/zdjęcia na adres mailowy lukasz.kuzak@pw.edu.pl i plock@mbpr.pl

 

  • Ankieta
  • Ankieta
  • Ankieta
  • 241338789_1959879384167568_5350387610426265148_n
  • 241525413_1959879510834222_7230267910516146218_n
  • 241531201_1959879237500916_2215715087552592294_n
  • dasdawd
  • dasdawd 2
  • dasdawd 3
  • Plakat_Sponsorski_Poziom (2)
  • Komunikat Prasowy
  • Kwalifikacja wojskowa 2021

Kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu płońskiego zostanie przeprowadzona w okresie od 7 października do 2 listopada 2021 r.

Osoby podlegające wezwaniu do stawienia się do kwalifikacji wojskowej z terenu gminy Baboszewo, zostaną powiadomione pisemnie o dokładnym terminie i miejscu stawienia się.

Kwalifikacja wojskowa to zespół czynności przeprowadzonych w określonym czasie przez Wójta, Powiatową Komisję Lekarską i Wojskowego Komendanta Uzupełnień w celu:

  • założenia ewidencji wojskowej,

  • ustalenia zdolności osób do czynnej służby wojskowej,

  • wstępnego przeznaczenia do poszczególnych form powszechnego obowiązku obrony,

  • rekrutacji do ochotniczych form służby wojskowej.

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie aktualnej zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji oraz tych, które zgłosiły się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, a mają ukończony 18 rok życia.

Kwalifikacja wojskowa ogłaszana jest przez Wojewodę na obszarze województwa w drodze obwieszczenia. Ogłasza się ją nie później niż na 14 dni przed dniem jej rozpoczęcia.

Kwalifikacji wojskowej podlegają mężczyźni, którzy w danym roku kalendarzowym kończą 19 lat (w tym roku do kwalifikacji stawać będzie rocznik 2002). Do kwalifikacji wojskowej mogą stawić się również ochotnicy, w tym kobiety, niezależnie od posiadanych kwalifikacji i wykształcenia, jeżeli ukończyli 18 rok życia. Obowiązek stawienia się do kwalifikacji trwa do końca roku kalendarzowego, w którym osoba objęta tym obowiązkiem kończy 24 rok życia. Osoby, które z jakichkolwiek przyczyn nie stawiły się do kwalifikacji (a były do tego zobowiązane), a ukończyły 24 lata, mają obowiązek zgłosić się w wojskowej komendzie uzupełnień właściwej ze względu na miejsce pobytu stałego (dla mieszkańców gminy Baboszewo jest to WKU Ciechanów). Obowiązek ten trwa do ukończenia 55 lat.

Kwalifikację wojskową przeprowadza się corocznie, a terminy jej przeprowadzenia są ustalane w rozporządzeniu MON i MSWiA. Wójt wzywa do zgłoszenia się do kwalifikacji wojskowej za pomocą wezwań imiennych przynajmniej na 7 dni przed wyznaczonym terminem stawiennictwa. Osoby, które z ważnych przyczyn nie mogły się stawić do kwalifikacji wojskowej w wyznaczonym terminie i miejscu, zobowiązane są zawiadomić o tym Wójta właściwego ze względu na miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące, dołączając jednocześnie dokumenty potwierdzające przyczyny niestawiennictwa (np. pobyt w szpitalu czy za granicą).

Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia osób do tego zobowiązanych od konieczności stawienia się do kwalifikacji wojskowej, ponieważ o miejscu i terminie jej przeprowadzania na danym terenie informują także rozplakatowane obwieszczenia.

Osoba stawiająca się do kwalifikacji wojskowej po raz pierwszy przedstawia:

  • dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości – w celu okazania go Wójtowi,

  • posiadaną dokumentację medyczną – w celu przedstawienia jej Powiatowej Komisji Lekarskiej,

  • aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy – w celu przedstawienia Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień,

  • dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub kontynuacji nauki oraz dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe – w celu przedstawienia Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień.

Natomiast ci, którzy do kwalifikacji podchodzą po raz kolejny (osoby z orzeczoną kat. B), powinni dodatkowo zabrać ze sobą dokumentację medyczną dotyczącą zmian w stanie ich zdrowia, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie 12 lub 24 miesięcy oraz książeczkę wojskową.

Do kwalifikacji wojskowej w 2021 r. zostaną wezwani:

  • mężczyźni urodzeni w 2002 r.,

  • mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,

  • osoby urodzone w latach 2000-2001, które wcześniej zostały uznane przez Powiatową Komisję Lekarską za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia,

  • kobiety urodzone w latach 1997-2002 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, a także kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2020/2021 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami kierunków: analityka medyczna, farmacja, lekarski, lekarsko – dentystyczny, pielęgniarstwo, psychologia, ratownictwo medyczne, weterynaria, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,

  • mogą być wezwane również osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłoszą się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej zdolności do czynnej służby wojskowej.

Osoby stawiające się do kwalifikacji wojskowej:

  • wobec których orzeczona zostanie kategoria zdolności „A” lub „D” do czynnej służby wojskowej, po uprawomocnieniu się orzeczenia Powiatowej Komisji Lekarskiej (co następuje po 14 dniach od wydania orzeczenia), zostaną przeniesione z urzędu do rezerwy, co oznacza, że tym samym będą miały uregulowany stosunek do służby wojskowej,

  • które zostaną uznane za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej – kategoria zdolności „B”nie będą przenoszone do rezerwy i po okresie czasowej niezdolności będą kierowane do właściwej komisji lekarskiej,

  • które na podstawie prawomocnego orzeczenia Powiatowej Komisji Lekarskiej zostaną uznane za trwale i całkowicie niezdolne do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny, kategoria zdolności „E” - nie podlegają obowiązkowi czynnej służby wojskowej.

Opracowanie:

Pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego


 

NIE dla AFS

  • Kampania Informacyjna

 

Obwieszczenie Wójta Gminy Baboszewo PPGNiOŚ.6220.6.23.2021 z dnia 20.08.2021 r.

  • Obwieszczenie Wójta Gminy Baboszewo PPGNiOŚ.6220.6.23.2021 z dnia 20.08.2021 r.
  • Obwieszczenie Wójta Gminy Baboszewo PPGNiOŚ.6220.6.23.2021 z dnia 20.08.2021 r.
  • autor: Wojciech Wolder, data: 2021-08-20

 

  • Komunikat

„TWOJA ULUBIONA TRASA ROWEROWA W WOJ. MAZOWIECKIM. II EDYCJA”

8mckbfSnJGLNGUkoNE42auPL8Kai4WRi7ODmjIF+jtzLdmTtKtupCdqqSqJpKEykbJ7Edy56UXxnUAe3g7kVpwX0YFu3LkZTfmdZPITAshP9KciK4rHRYn8H4sI8ta91RXdAAAAAElFTkSuQmCCJesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!

To już druga edycja konkursu rowerowego organizowanego przez serwis transportowy Clicktrans. Wyniki pierwszej edycji znajdziesz tutaj. Pandemia wielu z nas zachęciła do eksplorowania najbliższej okolicy i poznawania uroków własnego regionu zamiast dalekich krajów. Podziel się ulubioną trasą rowerową odkrytą w regionie - może dzięki Tobie odkryją ją też inni :)

NAGRODY

I miejsce: 500 zł

II miejsce: 300 zł

III miejsce: 200 zł

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE

  1. Do udziału zapraszamy mieszkańców woj. mazowieckiego.

  2. Stwórz pracę na temat „Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. mazowieckim”, dołącz do niej zdjęcia i/lub wideo własnego autorstwa.

  3. Prezentowana przez Ciebie trasa powinna znajdować się w większości w woj. mazowieckim. Nie musi być oficjalnie wyznaczonym szlakiem rowerowym - liczymy na odkrycie również mniej znanych zakątków województwa ;)

  4. Prześlij pracę wraz z wypełnionym i odręcznie podpisanym formularzem zgłoszeniowym na adres: konkurs@clicktrans.pl.

  5. Oceniamy nie samą trasę, ale również atrakcyjność jej przedstawienia.

 

Więcej informacji (w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy) znajdziesz na stronie konkursu: https://clicktrans.pl/info/konkurs-rowerowy-mazowieckie-2-edycja

Na zgłoszenia czekamy do 25 sierpnia 2021 roku!

Serdecznie zapraszamy!


 

  • NFZ_MAMMOBUS_1200x900

 

  • SKM_C300i210728091700

 

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok

  • Komunikat _zaproszenie_do_współtworzenia_programu_współpracy_na_2022 (2)-1
  • Komunikat _zaproszenie_do_współtworzenia_programu_współpracy_na_2022 (2)-2

 

II etap kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”

  • infografika BZB bezpieczeństwo w 3 krokach
  • infografika BZB korzyści z konta
  • infografika BZB ogólna

 

  • Warsztaty teatru lalek dla dzieci

 

  • Komunikat

 

 

NIEKORZYSTNE ZJAWISKA ATMOSFERYCZNE - 2021 R.

  • Informacja

 

XIII EDYCJA KONKURSU NA PRACE DOTYCZĄCE POLSKIEGO ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH „POLSKA WIEŚ – DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ”

  • ogłoszenie_konkurs_Polska_Wieś_XIII

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XIII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W ramach konkursu Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach:

Prace naukowe (m.in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;

Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

 

Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. Nagrodzone prace będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar.

Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2021 r.

Konkurs obejmuje prace o bardzo szerokiej tematyce. We wcześniejszych edycjach nagradzane były prace z zakresu historii, kultury, ekonomii, socjologii, nauk przyrodniczych i rolniczych. Warunkiem jest jedynie powiązanie tematyczne z obszarami wiejskimi.

 


 

  • Mazowsze Bliskie Sercu
  • MZW_1420_BG_20210630053929820

 

  • Zasady_2018

 

  • RCB_BEZP_WODA-POPR

 

  • Ogłoszenie
  • 214373398_1917582098397297_7729589295082039497_n
  • 216800341_1917582065063967_5006765988459765247_n
  • dobry-start

Informujemy, od 1 lipca br., zgodnie z wprowadzonymi zmianami do programu "Dobry start" zmienią się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia dobry start.

Począwszy od najbliższego roku szkolnego 2021/2022, świadczenie dobry start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych - w miejsce gminnych i powiatowych organów właściwych - zapewniając w pełni zautomatyzowany proces obsługi programu "Dobry start".

Według nowych zasad, wnioski o świadczenie dobry start będzie można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.

,,Z POWER-em zbuduj własną ścieżkę kariery''

  • plakat-_1_

 

Informujemy, że w wyniku awarii nastąpi przerwa w dostawie wody w Cieszkowie Starym do godz. 17.00. Obecnie trwa usuwanie awarii.

  • Oferta wypoczynku w formie kolonii letnich dla dzieci i młodzieży 2021

NIE dla AFS

  • Kampania Informacyjna

 

Pielęgnowanie wartości kulturalnych Województwa Mazowieckiego poprzez wsparcie działań Orkiestry Dętej

  • plakat do druku BOM-1

 

  • Plakat MAMMOGRAFIA ATTIS podglad

Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy ATTIS Sp. z o. o. uprzejmie informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnej mammografii w ramach Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi wśród mieszkanek województwa mazowieckiego.

Z bezpłatnego badania mammograficznego oraz edukacji w zakresie samobadania piersi mogą skorzystać mieszkanki Mazowsza w wieku 40-49 lat.

Projekt jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Mammografia jest nieinwazyjną metodą badania piersi z wykorzystaniem promieni rentgenowskich. Do mammografii nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

Pracownia Mammografii Centrum ATTIS dysponuje nowoczesnym aparatem cyfrowym zakupionym w 2019 r. Do głównych zalet tego aparatu należy bardzo niska dawka promieniowania, wysoka czułość i dokładność badań oraz gwarancja komfortu dzięki regulacji ucisku głowicy na powierzchni piersi.

Wczesne wykrycie choroby pozwala na jej wyleczenie. Jeśli w trakcie badania okaże się, że w piersi znajduje się jakakolwiek zmiana, proszę pamiętać, że im jest ona mniejsza i wcześniej wykryta, tym łatwiejsza do wyleczenia.  

Czekamy na Panie w przychodni Centrum ATTIS w Warszawie przy ul. Górczewskiej 89.

Prosimy o umówienie terminu badania w Rejestracji ZDROWIE KOBIETY osobiście lub telefonicznie pod numerem 22 321 12 98.


 

Nabór wniosków o dotację na "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej - II etap" z terenu gminy Baboszewo

  • informacja-o-naborze

 

  • LOGO Alzheimer - rozumiem - wspieram
  • Informacja
  • Informacja

 

  • NFZ_MAMMOBUS_640x960

 

Mammografia w mammobusie! Mamo! Mamo! Mammobus!

Zapraszamy do udziału w akcji Mamo! Mamo! Mammobus!

Przyjdź i wykonaj mammografię w mammobusie.

W dniach 24-30 maja 2021 r. mammobusy odwiedzą na Mazowszu piętnaście powiatów: ciechanowski, legionowski makowski, miński, mławski, nowodworski, ostrołęcki, ostrowski, otwocki, pruszkowski, pułtuski, m. st. Warszawa, węgrowski, wołomiński i wyszkowski.

Pełen harmonogram postoju mammobusów, który jest na bieżąco aktualizowany dostępny jest na stronie:

http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/harmonogram-postoju-mammobusow/

🔴 Czym jest mammografia?

☑️ to badanie rentgenowskie, proste, krótkie i nieinwazyjne;

☑️ umożliwia rozpoznanie zmian patologicznych i nowotworowych w piersi;

☑️ jest bezpłatna, nie wymaga skierowania i nie ma znaczenia adres zamieszkania pacjentki;

☑️ wykonywana w mammobusie w żadnym stopniu nie odbiega standardem od badania w placówce stacjonarnej.

🔴 Dla kogo?

☑️ Z badań mammograficznych w ramach programu profilaktyki raka piersi mogą skorzystać wszystkie ubezpieczone kobiety w wieku 50-69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie korzystały z tego programu i nie chorowały na raka piersi.

🔴 Co zabrać ze sobą na badanie?

☑️ dokument tożsamości potrzebny przy rejestracji;

☑️ okulary będą potrzebne przy wypełnianiu ankiety (dotyczy osób z wadą wzroku);

☑️ zdjęcie i opis poprzedniego badania, jeżeli mammografia wykonywana jest po raz kolejny. Pomoże to lekarzowi zinterpretować wynik, a w wielu przypadkach pozwala uniknąć wykonywania dodatkowych badań.

🔴Jak przygotować się do badania?

☑️Do mammografii nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

☑️Warto nie zakładać biżuterii na szyję oraz ubrać się wygodnie, ponieważ konieczne będzie rozebranie się do pasa.

☑️W dniu badania na umytą skórę nie należy stosować dezodorantu z talkiem, balsamu ani kremu.


 

"ĆWICZENIE RENEGADE - w dniach 17 - 21 maja 2021 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza"


 

Monitoring gatunków i siedlisk przyrodniczych

Na gruntach leśnych, nieleśnych i wodach wszystkich form własności na terenie całego kraju, w roku 2021 roku, będą prowadzone prace obserwacyjno-pomiarowe w ramach kolejnego cyklu (lata 2020-2021) Monitoringu
gatunków i siedlisk przyrodniczych realizowanego w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska (PMŚ) na zlecenie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ) i finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zadanie jest realizowane w ramach 3 projektów:

• „Monitoring gatunków zwierząt z uwzględnieniem specjalnych obszarów ochrony siedlisk Natura 2000, lata 2020-2022”, którego wykonawcą od października 2020 r. jest Instytut Ochrony Przyrody PAN,

• „Monitoring gatunków roślin z uwzględnieniem specjalnych obszarów ochrony siedlisk Natura 2000 w 2021 roku”, którego wykonawcą od marca 2021 r. jest firma KRAMEKO Sp. z o.o.,

• „Monitoring siedlisk przyrodniczych z uwzględnieniem specjalnych obszarów ochrony siedlisk Natura 2000 w 2021 roku”, którego wykonawcą od kwietnia 2021 r. jest konsorcjum złożone z następujących podmiotów: Instytut Badawczy Leśnictwa, Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, Instytut Ochrony Przyrody PAN, Instytut Ochrony Środowiska PIB, TAXUS IT Sp. z o.o.

Zakres monitoringu gatunków i siedlisk przyrodniczych objętych umowami wraz z liczbą przewidzianych do monitoringu stanowisk dostępny jest pod adresem: http://siedliska.gios.gov.pl/pl/monitoring/zakres/2020-2021.

Natomiast lista stanowisk zaplanowanych do monitorowania w latach 2020-2021 wraz z przybliżoną lokalizacją dostępna jest na stronie:
http://siedliska.gios.gov.pl/pl/monitoring/lokalizacja-stanowisk

Szczegółowych informacji o lokalizacji stanowisk wskazanych do monitoringu w poszczególnych umowach mogą udzielić:

  • p. Monika Zajączkowska, m.zajaczkowska@gios.gov.pl, tel. 22 574 27 08 – monitoring gatunków zwierząt,
    p. Barbara Albiniak, b.albiniak@gios.gov.pl, tel. 22 574 27 05 – monitoring gatunków roślin,
    p. Iwona Müller, i.muller@gios.gov.pl, tel. 22 574 27 07 – monitoring siedlisk przyrodniczych

Więcej informacji na stronie: http://siedliska.gios.gov.pl/pl/

 

XX edycja Programu Stypendia Pomostowe 2021/2022 Segment IA z udziałem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa


 

Możemy ubiegać się o dodatkowe fundusze dla mieszkańców!!!

Zapraszamy potencjalnych beneficjentów z obszaru LGD-Przyjazne Mazowsze (gminy: Baboszewo, Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk, Raciąż, Miasto Raciąż, Miasto i Gmina Sochocin, Załuski) do konsultacji dotyczących wykorzystania dodatkowych środków i zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju.

Do dyspozycji mamy 565 000 EURO co przy przeliczeniu po 4 EURO daje kwotę 2 260 000 zł.

LGD ubiegając się o podwyższenie środków finansowych na wsparcie realizacji operacji w ramach LSR zobligowana jest do przeznaczenia co najmniej 35% tych środków na przedsięwzięcie dotyczące wsparcia rozwoju przedsiębiorczości w zakresie podejmowania działalności gospodarczej (premia na rozpoczęcie działalności gospodarczej).

LGD wraz z wnioskiem o zwiększenie środków finansowych na wsparcie realizacji operacji w ramach LSR przedstawia propozycję nowego planu działania LSR, w którym aktualizowany jest budżet LSR oraz terminy osiągania dodatkowych wskaźników do osiągnięcia za pomocą planowanych dodatkowych środków w LSR.

Szczegółowe informacje oraz fiszka projektowa znajdują się na naszej stronie internetowej: http://lgdpm.pl/index.php?option=com_content&view=article...

Państwa propozycje będą podstawą do podjęcia decyzji o podziale środków, dlatego liczymy na aktywne włączenie się do konsultacji.

Możemy razem zdecydować w jaki sposób zostaną wykorzystane dodatkowe fundusze.

 

Fiszkę projektową prosimy przesłać do 15 maja br. na adres: biuro@lgdpm.pl

  • Konsultacje Społeczne

 


 

  • Narodowy Spis Powszechny

Wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI) na Mazowszu – apel Wojewody

Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa grypy ptaków H5N8 są zarażone dzikie ptaki. Niestety bywa i tak, że do rozprzestrzeniania wirusa przyczynia się również człowiek i dlatego należy pamiętać o podstawowych zasadach postępowania.

Proszę o przekazywanie wszystkim hodowcom, właścicielom drobiu oraz osobom pracującym na fermach drobiu informacji o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i odpowiednich środków higieny oraz bioasekuracji przy obsługiwaniu drobiu – napisał Wojewoda, w apelu przekazanym do samorządowców.

Wojewoda podkreślił też, że to „od posiadaczy drobiu oraz osób pracujących na fermach drobiu zależy, czy ryzyko wniknięcia wirusa grypy do stad zostanie ograniczone”. Konstanty Radziwiłł zapewnił, że służby wojewódzkie są w gotowości do podjęcia ewentualnych działań w przypadku wystąpienia zachorowania na obszarze Mazowsza. Jednocześnie zwrócił się z prośbą o dokonanie przeglądu procedur w zakresie wystąpienia zagrożenia epizootycznego na poziomie powiatowych centrów zarządzania kryzysowego. 

W piśmie do samorządów Wojewoda zaznaczył, że niezbędne jest przestrzeganie zasad bioasekuracji, które określa rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, tj.:

  • zabezpieczyć paszę przed dostępem zwierząt dzikich;
  • nie karmić drobiu na zewnątrz budynków, w których drób jest utrzymywany;
  • nie poić drobiu oraz ptaków utrzymywanych przez człowieka wodą ze zbiorników, do których dostęp mają dzikie ptaki;
  • stosować w gospodarstwie odzież i obuwie ochronne oraz po każdym kontakcie z drobiem lub dzikimi ptakami umyć ręce wodą z mydłem;
  • stosować maty dezynfekcyjne w wejściach i wyjściach z budynków, w których utrzymywany jest drób;
  • przetrzymywać drób w przeznaczonych do tego celu pomieszczeniach bez możliwości swobodnego poruszania się po otwartym wybiegu.

W sytuacji podejrzenia wystąpienia choroby zakaźnej u drobiu, zgodnie z obowiązującym prawem, należy poinformować odpowiednie osoby i instytucje (lekarza weterynarii prywatnej praktyki, powiatowego lekarza weterynarii, wójta / burmistrza / prezydenta miasta).

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu trzynastu ognisk grypy ptaków w 2021 r. na terenie województwa mazowieckiego w miejscowościach:

  1. Chromakowo, gmina Lutocin, powiat żuromiński, gatunek: kura nioska,
  2. Swojęcin, gmina Lutocin, powiat: żuromiński, gatunek: kura nioska,
  3. Wilewo, gmina Bieżuń, powiat żuromiński, gatunek: indyk rzeźny,
  4. Ratowo, gmina Radzanów, powiat mławski, gatunek: kura hodowlana,
  5. Sadłowo, gmina Bieżuń, powiat żuromiński, gatunek: kura hodowlana,
  6. Zgliczyn Pobodzy, gmina Bieżuń, powiat żuromiński, gatunek: kura nioska,
  7. Sadłowo Parcele, gmina Bieżuń, powiat: żuromiński, gatunek: kura nioska,
  8. Sadłowo, gmina Bieżuń, powiat żuromiński, gatunek: kura nioska,
  9. Karniszyn, gmina Bieżuń, powiat żuromiński, gatunek: kura nioska,
  10. Stanisławowo, gmina Bieżuń, powiat żuromiński, gatunek: kura nioska,
  11. Sadłowo Parcele, gmina Bieżuń, powiat żuromiński, gatunek: kura hodowlana,
  12. Cegielnia Ratowska, gmina Radzanów, powiat mławski, gatunek: kura hodowlana,
  13. Zgliczyn Glinki, gmina Radzanów, powiat mławski, gatunek: kura nioska.

 

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8  nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo niebezpieczny dla gospodarstw i szkodliwy dla gospodarki.

źródło: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/wysoce-zjadliwa-grypa-ptakow-hpai-na-mazowszu--apel-wojewody-do-starostow

 

 

  • 1c3fda18-2ac9-4eb5-9a3b-64f39b0103ba
  • 6a4b2d25-a825-4f08-a352-055ad09285fc
  • 64aabe9a-f330-4fb8-9a56-55a23ceb73b5

 


 

  • ZARZĄDZENIE-NR-ORG.120.26.2021

 


 

Informacja o przejęciu obsługi połączeń kierowanych na numer alarmowy 998 przez centra powiadamiania ratunkowego z terenu województwa mazowieckiego.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie informuje o przejęciu obsługi połączeń kierowanych na numer alarmowy 998 przez centra powiadamiania ratunkowego z terenu województwa mazowieckiego.

26 maja 2021 roku od godziny 12.00 nastąpi przejęcie połączeń z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku (KP PSP Płońsk) do Centrum Powiadomienia Ratunkowego w Radomiu (CRP Radom). W związku z tym osoby przebywające na terenie powiatu płońskiego, które zadzwonią na numer alarmowy 998, zostaną automatycznie przekierowane do CRP Radom. Numer 998 będzie w dalszym ciągu aktywny. Zmiana dotyczy miejsca odbioru zgłoszenia. Centra Powiadamiania Ratunkowego to system, który przyjmuje zgłoszenia alarmowe, weryfikuje je, a następnie angażuje właściwe służby ratownicze. Dzięki temu pomoc dotrze szybciej do osób potrzebujących i poszkodowanych.

drukuj (Informacja o przejęciu obsługi połączeń kierowanych na numer alarmowy 998 przez centra powiadamiania ratunkowego z terenu województwa mazowieckiego.)

  • autor: Ilona Siejka, data: 2021-04-22
  • porady_spisowe_-_osoby_starsze_

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat KRUS wypadkom zapobiegamy" - WYNIKI

  • KRUS

List do mieszkańców

  • List do mieszkańców

Nowa Perspektywa 2021-2027

  • Wysluchania-trescinformacji_nowaperspektywa2021-2027_Page_1
  • Wysluchania-trescinformacji_nowaperspektywa2021-2027_Page_2

 

Kursy Języka Angielskiego

  • Baboszewo - informacja na stronę (2) (2)

 

Zmiana strefy ASF - strefa żółta

  • SKM_C300i210402092200
  • depositphotos_41868535-stock-photo-easter-eggs-with-tulips
  • plakat_a3_emeryci

 

  • SKM_C300i210331130600

 

  • ulotka PD-1

 

  • grafika na A4

 

Funkcjonowanie Gminnej Biblioteki Publicznej w Baboszewie

  • SKM_C300i210316090900

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

  • Material promocyjno-informacyjny

 

  • 15-28 marca

 

Rekrutacja do programu ABSOLWENT dla osób niepełnosprawnych

  • Grafika do ogloszenia_posta
  • Ogloszenie na strone_Page_1
  • Ogloszenie na strone_Page_2

 

ZUS e-wizyta oraz ubankowienie

  • grafika Bezpiecznie, zdrowo, bezgotowkowo PION
  • Plakat e-wizyta i rezerwacja

 

  • Scan20210301130530

 

  • Ogólno Polski Konkurs Plastyczny "Bezpiecznie na wsi"
  • Zaproszenie do konkursu

 

Informacja Inspekcji Weterynaryjnej w Płońsku w sprawie grypy ptaków u ptaków dzikich w 2021 r.

  • PIW 1
  • PIW 2
  • PIW 3
  • grafika Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo PION

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Osobisty rachunek bankowy to coraz powszechniejsze udogodnienie.

Dzięki niemu w szybki i wygodny sposób można otrzymać świadczenie, zapłacić rachunki czy zrobić zakupy. Dodatkowo te elektroniczne narzędzia zapewniają bezpieczeństwo finansowe, osobiste i zdrowotne, co jest szczególnie ważne właśnie teraz – w czasie pandemii.

Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!

Korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej nie musi być trudne.

Co daje Ci konto w banku

  • Możesz otrzymywać na nie świadczenia z ZUS. Nie musisz więc czekać co miesiąc na listonosza. Twoje konto w banku jest chronione hasłem, więc Twoje pieniądze są tam bezpieczne.
  • Wypłacisz swoje pieniądze (całość świadczenia lub część) w najbliższym bankomacie albo w banku. Możesz również robić przelewy przez internet. Jest bezpieczniej, gdy nie trzymasz gotówki w domu.
  • Nie potrzebujesz nosić ze sobą gotówki, bo w sklepie możesz zapłacić kartą. W ten sposób zmniejszasz ryzyko, że ktoś ukradnie Ci pieniądze.
  • Zapłacisz rachunki i zrobisz zakupy przez internet. Nie musisz więc wychodzić z domu, żeby załatwić codzienne sprawy.
  • Możesz łatwo sprawdzać w banku, ile pieniędzy już wydałeś i na co, ile Ci jeszcze zostało. Z pomocą banku możesz również oszczędzać i inwestować swoje pieniądze.

Z kontem w banku jesteś bezpieczny

  • Jeśli korzystasz z rachunku bankowego, chronisz swoje zdrowie w czasie pandemii. Wiele spraw możesz załatwić bez wychodzenia z domu – unikniesz osobistego kontaktu z innymi ludźmi, np. podczas odbierania świadczenia lub robienia zakupów. Możesz płacić kartą, więc zmniejszasz ryzyko zakażenia wirusami i bakteriami, które są na pieniądzach.
  • Jeśli trzymasz swoje pieniądze na koncie bankowym, a nie w domu, nie narażasz się na oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”. Jeżeli nie nosisz przy sobie gotówki, nie musisz obawiać się kieszonkowców w komunikacji miejskiej.

Jak założysz konto bankowe

Zapytaj w najbliższym banku o „podstawowy rachunek bankowy”. Tę usługę proponuje już wiele banków. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego banki proponują taki rodzaj konta, możesz obejrzeć film w internecie „Bankowość dla każdego: Odc. 2 - Bankowość dla Seniorów” (link do strony zewnętrznej).

 

 

Jak zmienisz sposób wypłaty świadczeń w ZUS   

Jeśli chcesz, abyśmy wpłacali Twoje świadczenie na Twoje konto bankowe, zgłoś nam to we wniosku o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce.

Możesz to zrobić na dwa sposoby.

W naszej placówce. Pomożemy Ci wypełnić wniosek EZP (wniosek o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce).  Możesz go wypełnić w domu i złożyć go w najbliższej naszej placówce lub wysłać pocztą.

Przez internet. Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

O czym musisz pamiętać, gdy korzystasz z konta bankowego przez internet

  • Hasło do konta bankowego przechowuj w bezpiecznym miejscu i nikomu go nie pokazuj.
  • Gdy robisz zakupy albo załatwiasz jakąś sprawę przez internet, bardzo uważaj, jakie swoje dane osobowe podajesz i komu.
  • Nigdy nie klikaj w nieznane linki i nie otwieraj wiadomości od nieznanych nadawców. Mogą one zawierać niebezpieczne oprogramowanie (np. wirusy).
  • Zainstaluj program antywirusowy na urządzeniu, z którego korzystasz (komputer, tablet), albo poproś o to kogoś bliskiego.

 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.                                                                                                                            

  • Informacja o naborze wniosków o przyznanie pomocy
  • plakat - szkolenie-10.02.21

Informacje o naborze

  • azbest

NABÓR KANDYDATÓW NA RACHMISTRZÓW SPISOWYCH

  • NABÓR KANDYDATÓW NA RACHMISTRZÓW SPISOWYCH

Dnia 25 stycznia 2021 r., na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz.U. poz.1775, z późn.zm.) - zwany dalej NSP 2021.

Pan Bogdan Janusz Pietruszewski - Gminny Komisarz Spisowy w Baboszewie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych
z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021.

 

Więcej informacji można uzyskać poprzez wejście w link:

NABÓR KANDYDATÓW NA RACHMISTRZÓW SPISOWYCH

 


 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zachęcamy do korzystania z KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
interaktywnego narzędzia, które daje każdemu możliwość
wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie. Jest to intuicyjna
i powszechnie dostępna aplikacja , która umożliwia wskazanie Policji
występujących zagrożeń w miejscu zamieszkania zarówno z
wykorzystaniem komputerów, jak i urządzeń mobilnych.
Pobranie aplikacji na telefon umożliwia korzystanie z niej w sposób
praktycznie nieograniczony. Naniesienie zagrożenia jest możliwe
niezależnie od tego gdzie się znajdujemy,  w drodze do pracy, do domu,
 czy na zakupy. Zachęcamy do pobrania KMZB na swój telefon i
korzystania z tej formy kontaktu z Policją. Sposób ten, w obecnej
sytuacji epidemicznej, jest w 100% bezpieczny, gdyż nie wymaga
osobistego przybycia do jednostki organizacyjnej Policji, ani kontaktu z innymi osobami.
Wskazane na mapie zagrożenia są weryfikowane i sprawdzane przez
policjantów. W przypadku potwierdzenia uzyskanej poprzez mapę
informacji, funkcjonariusze podejmują interwencje i odpowiednie
działania, celem eliminacji zagrożenia.

Przypominamy, że w pilnych przypadkach wymajhających natychmiastowej  interwencji policji należy kontakować się bezpośrednio z dyżurynym pod numerami alarmowymi 997 lub 112

  • MKZB-plakat-A2 (1)

Prośba o wypełnienie ankiety

Zwracamy się do Państwa  z uprzejmą prośbą o wypełnienie internetowej, anonimowej ankiety dotyczącej funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania - Przyjazne Mazowsze.  INFORMACJE Z ANKIET POZWOLĄ NAM JESZCZE TRAFNIEJ DOBIERAĆ METODY PRZEKAZYWANIA INFORMACJI DLA PAŃSTWA JAK RÓWNIEŻ ZWIĘKSZĄ JAKOŚĆ PROWADZONYCH DZIAŁAŃ PRZEZ LGD - PRZYJAZNE MAZOWSZE. Ankiety zostały opracowane na potrzeby prowadzenia ewaluacji, której wyniki zostaną wykorzystane także do sporządzania corocznych sprawozdań z realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju.

Ankieta (link poniżej)

https://omikronbadania.pl/questo/w.php?a=706dabd4&&b=9c3f1210c68&&c=9ac7ead8

 

Zarząd LGD - Przyjazne Mazowsze

Banery

Stopka

  • Ikonografika przedstawiająca mapę

Kliknij aby sprawdzić
jak dojechać!

Urząd Gminy Baboszewo
ul. Warszawska 9A, 09-130 Baboszewo
tel. /23/ 6611091-92, fax. /23/ 6611071
e-mail:urzad@gminababoszewo.pl 

NIP: 567-147-06-52 REGON: 000533593

NUMER KONTA
Bank Spółdzielczy w Płońsku Oddział w Baboszewie 
57 8230 0007 0005 6300 2000 0001

  • Herb
Link - Unia Europejska