Urząd Gminy Baboszewo

Odnośniki

Pięknie i mądrze żyć

Banery

  • Program czyste powietrze
  • Projekt dostępna szkoła
  • Projekt cyfrowa gmina
  • Transport door to door

Treść strony

Pięknie i mądrze żyć

Czerwiec 2009 r. w gminie Baboszewo był miesiącem imprez sportowo-kulturalnych. W ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" i "Czy twoje picie jest bezpieczne", w gminie realizowany był program słowno-muzyczny pt "Dopóki Masz Wybór", który przedstawił Piotr Nagiel w Zespole Szkół w Polesiu 
Dzieci i młodzież szkolna uczestniczyła w konkursach:

  • Plastyczny pod hasłem "Przygoda tuż za oknem" w kat klas I-III Szkół Podstawowych i klas IV-VI Szkół Podstawowych. Pod hasłem "Moja Pasja - Moja Tarcza" w kat. Klas Gimnazjum.
  • Konkurs - wiedzy o ruchu drogowym dla klas IV Szkół Podstawowych.
  • Konkurs muzyczny na reportaż z pikniku w kat. klas IV-VI Szkół Podstawowych i Gimnazjum.
  • Konkurs sportowy - biegi przełajowe, mecz piłki nożnej i tory przeszkód dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum.

Wszystkie szkoły otrzymały podziękowania za udział w imprezie w formie statuetek. W czasie pikniku serwowano dla wszystkich uczestników grochówkę, a integracji sprzyjało wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

W Szkole Podstawowej w Sarbiewie odbył się festiwal piłki nożnej . Głównym punktem festiwalu był turniej piłki nożnej w dwóch kategoriach /dziewcząt i chłopców/ konkurs wiedzy o sporcie oraz spotkanie ze znanym dziennikarzem sportowym "Rzeczypospolitej" Stefanem Szczepłkiem. Po wręczeniu nagród, pamiątkowych medali oraz pucharów za poszczególne miejsca w piłkarskim turnieju wystąpił gość honorowy tego festiwalu Stefan Szczepłek- znany komentator sportowych wydarzeń, który opowiedział o kulisach swej pracy oraz swej ogromnej pasji - jaką jest kolekcjonowanie koszulek i gadżetów piłkarskich. Obok sportowej realizacji na boiskach uczniowie wytypowali przez swoje drużyny rozwiązywanie testu wiedzy o piłce nożnej . W tej rywalizacji najlepszy okazał się zespół reprezentujący szkołę w Polesiu.

Poza kampaniami w gminie Baboszewo w dniu 20 czerwca 2009 r. odbył się festyn "Powitanie lata 2009 r." dla wszystkich mieszkańców gminy Baboszewo. Odbyły się występy przedszkolaków i dzieci ze szkół - konkursy, prezentacja działalności Stowarzyszenia SET, Promocja Gminy. W czasie festynu odbył się koncert zespołu "Fanatic", koncert Andrzeja Rosiewicza i koncert Iwana Komarenko z zespołem. Po występie pokaz sztucznych ogni dyskoteka z udziałem zespołu Horyzonty. Wszystkie imprezy można oglądać na stronie www.plonszczak.pl/ galeria zdjęć/ Nr 23 - Dzień Dziecka Polesie, Nr 24 - festiwal piłki nożnej - Sarbiewo i Nr 25 - Powitanie lata 2009 - Baboszewo i stronie www.gminababoszewo.pl zakładka Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzieci , młodzież podczas ferii letnich korzysta nieodpłatnie z hali Sportowo - Widowiskowej i Świetlicy Środowiskowej w Baboszewie

Sporządziła:
Przewodnicząca GKRPA
Teresa Łukaszewicz

Banery

Stopka

  • Ikonografika przedstawiająca mapę

Kliknij aby sprawdzić
jak dojechać!

Urząd Gminy Baboszewo
ul. Warszawska 9A, 09-130 Baboszewo
tel. /23/ 6611091-92, fax. /23/ 6611071
e-mail:urzad@gminababoszewo.pl 

NIP: 567-147-06-52 REGON: 000533593

NUMER KONTA
Bank Spółdzielczy w Płońsku Oddział w Baboszewie 
57 8230 0007 0005 6300 2000 0001

  • Herb
Link - Unia Europejska