• Projekt dostępna szkoła
  • Projekt cyfrowa gmina
  • Transport door to door

Treść strony

1 maja 2015 r. XXVII Międzynarodowy Wyścig Kolarski im. Andrzeja Trochanowskiego

XXVII Międzynarodowy Wyścig Kolarski o memoriał Andrzeja Trochanowskiego

Finisz z dużej grupy rozstrzygnął o losach tegorocznego Memoriału Andrzeja Trochanowskiego (1.2 UCI). Wygrał Mateusz Nowak (Domin Sport). 168 kilometrów na rundach wokół Baboszewa na Mazowszu – to tradycyjna trasa Memoriału Andrzeja Trochanowskiego, który jak zwykle został rozegrany 1 maja. Najgroźniejszą akcję w trakcie rywalizacji, zawiązali: Oleksandr Golovash, Błażej Janiaczyk (obaj Kolss BDC), Kamil Gradek (ActiveJet Team) oraz Alois Kankovsky (Whirpool-Author). Czołówka wypracowała nieco ponad 1 minutę przewagi na 70 km przed metą, ale zasadnicza grupa w porę zabrała się do pracy i skasowała czwórkę. Później kontrowali: Leszek Pluciński, Josef Cerny (CCC Sprandi Polkowice) oraz Patrik Tybor (Kemo Dukla Trencin), ale grupa Domin Sport nie dała im odjechać. Wszystko rozstrzygnęło się na finałowej prostej w Baboszewie. W sprinterskim pojedynku najlepszy był jeden z najmłodszych w składzie Domin Sport – Mateusz Nowak. Dla 22-latka to pierwsze w karierze zwycięstwo w wyścigu z kalendarza UCI. Tuż za nim finiszował Paweł Franczak (ActiveJet Team), a podium uzupełnił Kacper Gronkiewicz (Kolss-BDC).