• Projekt cyfrowa gmina
  • Transport door to door

Treść strony

XXVII Międzynarodowy Wyścig Kolarski o memoriał Andrzeja Trochanowskiego

Finisz z dużej grupy rozstrzygnął o losach tegorocznego Memoriału Andrzeja Trochanowskiego (1.2 UCI). Wygrał Mateusz Nowak (Domin Sport).
168 kilometrów na rundach wokół Baboszewa na Mazowszu – to tradycyjna trasa Memoriału Andrzeja Trochanowskiego, który jak zwykle został rozegrany 1 maja. Najgroźniejszą akcję w trakcie rywalizacji, zawiązali: Oleksandr Golovash, Błażej Janiaczyk (obaj Kolss BDC), Kamil Gradek (ActiveJet Team) oraz Alois Kankovsky (Whirpool-Author).
Czołówka wypracowała nieco ponad 1 minutę przewagi na 70 km przed metą, ale zasadnicza grupa w porę zabrała się do pracy i skasowała czwórkę. Później kontrowali: Leszek Pluciński, Josef Cerny (CCC Sprandi Polkowice) oraz Patrik Tybor (Kemo Dukla Trencin), ale grupa Domin Sport nie dała im odjechać.
Wszystko rozstrzygnęło się na finałowej prostej w Baboszewie. W sprinterskim pojedynku najlepszy był jeden z najmłodszych w składzie Domin Sport – Mateusz Nowak. Dla 22-latka to pierwsze w karierze zwycięstwo w wyścigu z kalendarza UCI. Tuż za nim finiszował Paweł Franczak (ActiveJet Team), a podium uzupełnił Kacper Gronkiewicz (Kolss-BDC).

Klasyfikacja końcowa
1. NOWAK Mateusz. DOMIN SPORT DOM 3 h 55 m 45 s 2.
2. FRANCZAK Paweł ACTIVJET-TEAM AJT 3 h 55 m 45 s 3. 43 *
3. GRONKIEWICZ Kacper KOLLS-BDC TEAM BDC 3 h 55 m 45 s
4. KANKOVSKY Alois WHIRPOOL - AUTHOR WHI 3 h 55 m 45 s 5.
5. BANASZEK Adrian KOLLS-BDC TEAM BDC 3 h 55 m 45 s 6. 63
6. JANISZEWSKI Sylwester WIBATECH FUJI ŻORY WIB 3 h 55 m
7. BODNAR Łukasz ACTIVJET-TEAM AJT 3 h 55 m 45 s 8. 85
8. TYBOR Patrik KEMO DUKLA TRENCIN KDT 3 h 55 m 45 s 9.
9. POLNICKY Jiri WHIRPOOL - AUTHOR WHI 3 h 55 m 45 s 10. 46
10. TEKLIŃSKI Adrian KOLSS-BDC TEAM BDC 3 h 55 m 45 s 11. 27

IX Amatorskie Mistrzostwa Powiatu Płońskiego w Kolarstwie Szosowym organizowane w ramach
Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o memoriał A. Trochanowskiego.

Organizatorami wyścigu było Starostwo Powiatowe w Płońsku oraz Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Sportu "Mazovia Team".
W tegorocznych zawodach w wyścigu wzięło udział 20 zawodników, którzy rywalizowali na dystansie 42 km (dwie pętle po 21 km).