Urząd Gminy Baboszewo

Odnośniki

Wyścig Kolarski o Memoriał Andrzeja Trochanowskiego

Treść strony

  • kolarstwo

1 MAJA - WYŚCIG KOLARSKI O MEMORIAŁ ANDRZEJA TROCHANOWSKIEGO

Od kilku lat na terenie Gminy Baboszewo organizowany jest Wyścig Kolarski o Memoriał Andrzeja Trochanowskiego. W wyścigu biorą udział czołowe drużyny z kraju oraz goście z zagranicy. Do drużyn, które dotychczas gościły na imprezie, należą CCC Polsat Polkowice, Legia Warszawa, DHL-Author, Mróz Action Uniqa, Mostostal Puławy, Bank BGŻ oraz drużyny z Niemiec, Czech, Słowacji, Estonii i Białorusi. Na wyścigu można spotkać znanych i utytułowanych kolarzy, takich jak mistrz świata z Barcelony, wielokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju Ryszard Szurkowski, trzykrotny triumfator Tour de Pologne Dariusz Baranowski czy wicemistrz świata w kolarstwie torowym Rafał Ratajczyk.

Główny wyścig kolarski poprzedzają Amatorskie Mistrzostwa Powiatu Płońskiego oraz Mały Wyścig Pokoju - cieszące się dużym zainteresowaniem wśród miłośników kolarstwa. Biorą w nim udział zawodnicy w różnych grupach wiekowych, dotychczas najmłodszy uczestnik miał 8 lat, a najstarszy 68 lat.

Dla miłośników kolarstwa - i nie tylko - organizatorzy wyścigu przygotowują wiele ciekawych atrakcji. Odwiedzający imprezę mogą obejrzeć programy artystyczne przygotowane przez młodzież szkolną, można podziwiać prace plastyczne stworzone przez dzieci oraz dzieła lokalnych artystów. Stałym punktem imprezy są występy orkiestr dętych, towarzyszą one prezentacji drużyn biorących udział w wyścigu, prowadzą zawodników na start oraz towarzyszą dekoracji zwycięzców. Co roku organizatorzy przygotowują coś specjalnego, dotychczas można było podziwiać występy grup akrobatycznych, pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Krystiana Herba, jednego z najbardziej utytułowanych polskich zawodników w trialu rowerowym. Dla odważnych był przelot helikopterem nad Baboszewem. Wśród dzieci, zwłaszcza chłopców, dużym zainteresowaniem cieszył się wóz policyjny wykorzystywany przy wypadkach drogowych, była to jedna z atrakcji przygotowanych przez Powiatową Komendę Policji w Płońsku.

Wyścig kolarski jest wydarzeniem nie tylko lokalnym, relacjonowany jest na szerszą skalę przez stacje telewizyjne i radiowe oraz prasę.

  • 1 MAJA - WYŚCIG KOLARSKI O MEMORIAŁ ANDRZEJA TROCHANOWSKIEGO
  • mkolarstwo2
  • mkolarstwo4

wstecz

Banery

Stopka

  • -

Kliknij aby sprawdzić
jak dojechać!

Urząd Gminy Baboszewo
ul. Warszawska 9A, 09-130 Baboszewo
tel. /23/ 6611091-92, fax. /23/ 6611071
e-mail:urzad@gminababoszewo.pl 

NIP: 567-147-06-52 REGON: 000533593

NUMER KONTA
Bank Spółdzielczy w Płońsku Oddział w Baboszewie 
57 8230 0007 0005 6300 2000 0001

  • Herb
Link - Unia Europejska