Urząd Gminy Baboszewo

Odnośniki

Archiwum - 2017 r.

Treść strony

  • XIX Dzień Kukurydzy i Buraka
  • XII Jesienny Jarmark „od pola do stołu”

Szanowni Państwo

Zapraszamy do Poświętnego

na święto kukurydzy i buraka cukrowego oraz na Jesienny Jarmark „od pola do stołu”

     Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku serdecznie zaprasza w niedzielę 17 września 2017 roku o godz. 10:00 do udziału w dwu imprezach:

  1. XIX Dzień Kukurydzy i Buraka, który odbędzie się na polach doświadczalnych Ośrodka
  2. XII Jesienny Jarmark „od pola do stołu”, zlokalizowany na terenie siedziby Oddziału Poświętne.

Mamy nadzieję, że różnorodność naszej oferty spotka się z Państwa  zainteresowaniem.

  1. Celem Dnia Kukurydzy i Buraka jest popularyzacja prawidłowej technologii uprawy i zbioru tych roślin. Pracownicy MODR O/Poświętne w Płońsku zaprezentują kolekcję 95 odmian kukurydzy i 19 odmian buraka oraz 15 odmian kukurydzy w doświadczeniach Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego. Przedstawią także ocenę działania stymulatora wzrostu i herbicydów w kukurydzy oraz technologię uprawy buraka cukrowego rekomendowaną przez cukrownię Pfeifer & Langen Glinojeck S.A.

 Jak co roku naukowcy na polu doświadczalnym będą udzielali indywidualnych porad jak skutecznie zwalczać szkodniki i choroby buraka, a także szkodniki kukurydzy. Zachęcamy do obejrzenia upraw i sprawdzenia, która odmiana sprawdziła się najlepiej, w tym roku, na polu doświadczalnym. Do plantatorów skierowana jest konferencja naukowa poświęcona zwalczaniu chorób i szkodników tych roślin. Odbędzie się również pokaz zbioru buraków i prawidłowego formowania pryzmy.

  1. Celem Jarmarku jest promocja dziedzictwa kulturowego mazowieckiej wsi, różnych form przedsiębiorczości wiejskiej, twórczości ludowej, gospodarstw rolnych wytwarzających żywność tradycyjną i ekologiczną. Dla miłośników ogródków i ogrodów przydomowych zorganizujemy kiermasz kwiatów, krzewów i starych odmian drzew owocowych. Amatorzy wypoczynku na mazowieckiej wsi znajdą interesujące propozycje gospodarstw agroturystycznych.

Będzie uczta dla zmysłów: oczy i uszy będą cieszyły występy artystyczne podczas VIII Przeglądu Ludowych Zespołów Artystycznych, a zmysły smaku pobudzi konferencja nt. sprzedaży lokalnych produktów tradycyjnych. 

       XII Jesienny Jarmark „od pola do stołu” został wskazany do dofinansowania w tegorocznym naborze operacji partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach dwuletniego planu operacyjnego KSOW na lata 2016-2017 - konkurs nr 1/2017 - Działanie 6: Ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju.

Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych: www.mazowieckie.ksow.pl, gdzie można znaleźć informacje o bieżących inicjatywach i wsparciu KSOW oraz www.ksow.pl, gdzie można zarejestrować się jako Partner KSOW.

 

Zapraszamy


Dyrektor Oddziału Poświętne 
Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
Jarosław Grabowski

Informacja z dnia 01.09.2017 r.


 

wstecz

Banery

Stopka

Kliknij aby sprawdzić
jak dojechać!

Urząd Gminy Baboszewo
ul. Warszawska 9A, 09-130 Baboszewo
tel. /23/ 6611091-92, fax. /23/ 6611071
e-mail:urzad@gminababoszewo.pl 

NIP: 567-147-06-52 REGON: 000533593

NUMER KONTA
Bank Spółdzielczy w Płońsku Oddział w Baboszewie 
57 8230 0007 0005 6300 2000 0001

  • Herb
Link - Unia Europejska