Urząd Gminy Baboszewo

Odnośniki

Archiwum - 2017 r.

Treść strony

  •  bezpieczny pierwszoklasista

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny (bezpieczny pierwszoklasista)

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, a więc piesi i rowerzyści, są grupą szczególnie zagrożoną, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Wcześnie zapadający zmrok, opady atmosferyczne, a często pochmurne i mgliste dni, gdy widoczność bardzo spada, to czynniki potęgujące zagrożenie. Łatwo wówczas o potrącenie pieszego czy zderzenie z rowerzystą.

            Czynniki atmosferyczne mogą się w znaczny sposób przyczynić do tragedii, jednak każdy uczestnik ruchu drogowego może ograniczyć ryzyko. Wystarczy pamiętać, o pewnych zasadach i przepisach oraz zadbać o to, by być widocznym dla innych uczestników ruchu i, co chyba najważniejsze, zachować zdrowy rozsądek.

            Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, nagłe wchodzenie na przejście dla pieszych, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych – to zachowania, które mogą prowadzić i bardzo często prowadzą do tragedii – śmierci pieszego, podobnie jak sytuacje, gdy pieszy porusza się nieoświetloną drogą, nie używając odblasków. Kierowcy z dużym opóźnieniem dostrzegają pieszego w szaro-czarnym ubraniu, bez elementów odblaskowych.

Stosowanie ich w różnej formie – zawieszek, opasek, kamizelek, toreb na zakupy – zwiększa szansę pieszego czy rowerzysty na uniknięcie potrącenia.

            Mając na uwadze duże zagrożenie pieszych i rowerzystów w okresie jesienno-zimowym, Wójt Gminy Tomasz Sobecki wraz z przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego Panem Józefem Kalińskim odwiedzili pierwszoklasistów gminnych szkół i razem z Dyrektorami szkół przeprowadzili z nimi pogawędkę na temat bezpieczeństwa na drodze. Każdy uczeń otrzymał elementy odblaskowe. Działania profilaktyczno–prewencyjne mają służyć zapewnieniu bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego na administrowanym terenie.  Szczególną troską powinno się otoczyć dzieci i osoby starsze.

            Zachęcamy pieszych i rowerzystów do używania elementów odblaskowych.  

  • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny (bezpieczny...
  • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny (bezpieczny...
  • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny (bezpieczny...
  • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny (bezpieczny...

Informacja z dnia 09.10.2017 r.


 

wstecz

Banery

Stopka

Kliknij aby sprawdzić
jak dojechać!

Urząd Gminy Baboszewo
ul. Warszawska 9A, 09-130 Baboszewo
tel. /23/ 6611091-92, fax. /23/ 6611071
e-mail:urzad@gminababoszewo.pl 

NIP: 567-147-06-52 REGON: 000533593

NUMER KONTA
Bank Spółdzielczy w Płońsku Oddział w Baboszewie 
57 8230 0007 0005 6300 2000 0001

  • Herb
Link - Unia Europejska