Urząd Gminy Baboszewo

Odnośniki

Aktualności - 2019 r.

Treść strony

Specjalna oferta LGD-PM na projekty współpracy pomiędzy podmiotami wykonującymi działalność gospodarczą na obszarze wiejskim objętym LSR w ramach krótkich łańcuchów dostaw, w zakresie :

 

  • świadczenia usług turystycznych lub
  •  rozwijania rynków zbytu lub
  •   usług lokalnych.

 

Zapraszamy do udziału w naborze wniosków od 6 do 20 maja 2019 roku. Informacja o naborze  jest zamieszczona na naszej stronie internetowej: www.lgdpm.pl  

 

Mogą Państwo złożyć ofertę wspólną, to znaczy 2 lub więcej partnerów, na sieciowanie usług. W takim przypadku mają  Państwo możliwość zaplanowania, w ramach kosztów kwalifikowanych, środków na utworzenie miejsca pracy. Jednak, zgodnie z rozporządzeniem, nie jesteście zobowiązani do tworzenia i utrzymania miejsc pracy tak jak w przypadku rozwijania działalności gospodarczej.

 

Są w naszym kraju dobre praktyki w tym zakresie np. w LGD Kłodzka Wstęga Sudetów lokalni przedsiębiorcy zrealizowali ciekawe projekty w zakresie rozwoju turystyki i produktów lokalnych np. utworzono kamping, wypożyczalnię rowerów elektrycznych, grę terenową labirynt i wypożyczalnię kolobieżek ( hulajnoga), slow food – kuchnię oparta na produktach lokalnych (zestawy street food, soki i napoje), projekt przyroda to przygoda (rowery elektryczne, bryczka i ekspozycje do jaskini). Zrealizowano 5 projektów przez 2 lub 3 partnerów, każdy z nich wybrał odpowiedni zestaw różnych lub takich samych  narzędzi lub sprzętu niezbędnego do realizacji projektu. Ważny jest pomysł na projekt, wspólne pozyskiwanie klientów i promocję inicjatywy.

 

W porozumienie mogą wejść firmy turystyczne lub agroturystyczne, wypożyczalnie kajaków, producenci serów, wędlin i innych produktów lokalnych, właściciele restauracji i inni usługodawcy, którzy mają pomysł jak wspólnie zorganizować atrakcję dla turystów, sprzedaż lokalnych produktów lub innych usług.  Warto skorzystać!

 

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z biurem LGD- Przyjazne Mazowsze, tel. 23 661 31 61.

 

 

                                                     Zapraszamy do składania wniosków

 

                                                    Biuro i Zarząd LGD- Przyjazne Mazowsze

 

 


 

wstecz

Banery

Stopka

Kliknij aby sprawdzić
jak dojechać!

Urząd Gminy Baboszewo
ul. Warszawska 9A, 09-130 Baboszewo
tel. /23/ 6611091-92, fax. /23/ 6611071
e-mail:urzad@gminababoszewo.pl 

NIP: 567-147-06-52 REGON: 000533593

NUMER KONTA
Bank Spółdzielczy w Płońsku Oddział w Baboszewie 
57 8230 0007 0005 6300 2000 0001

  • Herb
Link - Unia Europejska